Doğal Sepet: Sepetiniz Boş Kullanıcı Girişi | Üye Ol
Anne ve Bebek
Antepfıstığı
Baharatlar
Bakım Ürünleri
Cinsel Sağlık
Deterjanlar
Diyet Ürünler
Doğal Besin Desteği
Güneş Koruyucular
Hazır Gıdalar
İçecekler
Kuru Gıdalar
  Bakliyatlar
  Kurutmalıklar
Kuruyemişler
Organik Ürünler
Sabunlar
Salamuralıklar
Sigaraya Son
Tatlılar
Yağlar
  Naturel Yağlar
  Sızma Yağlar

Taze Antep Fıstığı
Taze Antepfıstığı...
Organik Şampuan Normal Saçlar
Jaleriz Organik Şampuan Normal Saçlar için...
Uygur Birinci Natural Zeytinyağı
Hediyelik Birinci Naturel Zeytinyağı...

Müşteri Hizmetleri
Sipariş Takibi
Sık Sorulan Sorular
Hesap Numaralarımız
Gizlilik Politikası
Ürün Tedarikçi Başvurusu
İletişim
Ana Sayfa » Baharatlar » » Gizzia Doğal Deniz Tuzu
Gizzia Doğal Deniz Tuzu
Marka : Gizzia
Ürün adı : Gizzia Doğal Deniz Tuzu
Fiyatı : 4.40 TL + KDV
KDV Dahil :
4.75 TL
Havale ile : 4.51 TL (%5 havale indirimi)
Stok Durumu :

5
Hepsidogal Puanı: 18.79
 

   
 

Gizzia Doğal Deniz Tuzu

       Gizzia Doğal Deniz Tuzu hiçbir rafine işlemi gerçekleştirilmeden tümüyle doğal olup hiçbir suni katkı maddesi içermez. Rafine edilmiş sofra tuzunun dil üzerinde bıraktığı acımsı ve buruk tat deniz tuzunda yoktur. Denizin eşsiz tadını ve kokusunu hissetmenizi sağlar.
Deniz tuzu, dünyada var olan ve su ile çözülebilen bütün elementlerin milyarlarca yıl boyunca yağmurlar aracılığıyla denizlere taşınması ile oluşmuş mineraller yığınıdır. Bu mineraller doğada bulunma oranları nispetinde deniz suyunda bulunmaktadır. Doğal bir deniz tuzu kristalinde en az seksen dört element bulunur. Dünyada var olan hemen hemen bütün elementler doğal deniz tuzu kristallerinin içinde vardır. Bir tutam deniz tuzu, vücudumuzun ihtiyacı olan bir çok minerali almamızı sağlar. Doğada en çok iyot deniz suyunda bulunur. Deniz tuzu kristallerinde bu sebepten dolayı doğal iyot bulunmaktır.
      Tuz kimyasal reaksiyon hevesi çok yüksek olan bir maddedir. Bu sebepten ötürü doğada bir çok element ile çok kolay şekilde kimyasal bileşik yapar. Sofra Tuzu içindeki gereksiz kabul edilen bu bileşikleri, mineralleri ve elementleri uzaklaştırmak, tuzu daha çekici ve homojen yapmak için rafine edilir. Rafinasyon işlemi ile tuzun görünümü güzel ve akışı kolay olur, ancak içerdiği 84 mineralin 82’si uzaklaştırılmış olur.
              Doğal tuz yani deniz tuzu, vücut sıvılarının hücrelerden serbest geçişine yardımcı olurken, rafine tuz sıvıların geçişini engelleyerek kronik böbrek sorunlarına neden olabilmektedir. Deniz Tuzundan farklı olarak rafine sofra tuzları (NaCl) tuz madenlerinden çıkartılan tuz kristallerinin çeşitli fiziksel ve kimyasal yöntemlerle rafine edilmesi suretiyle, sodyum ve klorürün dışında bütün diğer elementler tuzdan çekip alınarak satışa sunulur. Klasik sofra Tuzu içerisine çeşitli kimyasallar eklenerek satışa sunulur; kolay aksın, beyaz olsun, nemlenmesin, raf ömrünü uzatıcı, topaklanmayı önleyici (tuza bunun için alüminyum hidroksit veya alüminyum silikat maddesi katılıyor ki buda Alzheimer hastalığının oluşmasının bir etkeni olarak biliniyor) diye yapılan işlemlerle mineral namına bir şeyin kalmadığı kimyasal toz haline dönüşen rafine edilmiş tuz, aslında saf kimyasal maddedir. Deniz Tuzu ise doğal ve sağlıklıdır. Rafine edilmemiş ve işlem görmemiş doğal deniz tuzu sağlık için önemlidir. Doğal rafine edilmemiş deniz tuzu insan vücudu için gerekli minerallerin çoğunu gerekli oranlarda içermektedir.
Bir çok hastalık, kötü sağlık şartları ve mineral eksikliğinden kaynaklanmaktadır. İnsan vücudunun ihtiyacı olan minerallerin büyük çoğunluğu deniz tuzunda bulunmaktadır.
Haricen kullanımlarda Deniz tuzu ile yapılan masaj ile bacak bölgesinde görülen selülitlerde azalma görülür.
İçerik : Doğal Deniz Tuzu.
GİZZİA DOĞAL DENİZ TUZU ÖZELLİKLERİ
  • Doğal Deniz Tuzu içeriğinde çok çeşitli mineral bulundurur.
  • Doğal Deniz Tuzu kimyasal işleme maruz bırakılmadan elde edilmiştir.
  • Doğal Deniz Tuzu tadı rafine tuzlara nazaran son derece lezzetlidir.
  • %100 doğaldır.
ÜRÜN BİLGİLERİ
Miktar:500 gr.
Garanti Süresi:24 Ay.
Yurt dışına Satış:Yok.